středa 22. března 2017

Konec února v Maroku

Na konci února jsem poprvé zavítal do Afriky. Navštívil jsem Maroko. To je v únoru je krásné. Celé se zelená a je zaplaveno stovkami žlutých a oranžových kvítků. Příjemně jarní teploty kolem 20°C navíc přejí turistice. V létě si tam neumím představit chodit pod tím rozžhaveným pouštním sluncem.


Na návštěvu Maroka jsem měl týden. Většinu z dvou dnů mi sežraly přelety. Do Maroka jsem se dostal kombinací nízkonákladových letů (cca 140 €):
  • Praha - London Stansted - Fez,
  • Marrákeš - London Stansted - Praha.

Palmeraie v Marrákeši

Pro Maroko jsem si naplánoval tento itinerář:
Ubytování jsem si zajistil dopředu s Booking.com. Ve vnitrozemí je pokoj na noc doslova za pusu - ceny začínají už na 10 €, na pobřeží Atlantského oceánu už je to horší, zde jsem se s pokojem nedostal pod 40 €.

Tato cesta naštěstí probíhala poklidněji než návštěva Istanbulu, ačkoliv nemůžu říct, že by na mě nezkoušeli nejrůznější triky. V Maroku je oblíbený trik s jídlem - restaurace nemají jídelní lístek s cenami a neznalým turistům, kteří si předem nedomluví cenu, chtějí poté za jídlo naúčtovat aspoň 100 dirhamů (cca 260 Kč a taky 2x-3x víc, než je tam běžné).

Jak bylo? Přečtěte si fotoreportáže:
10 hodin v Londýně
Přílet do Fezu
Fez
Volubilis
Rabat
Casablanca
Marrákeš
Cesta zpět domů

Navíc jsem sepsal pár rad a tipů pro ty, kteří se chystají vydat do Maroka:
Cestování v Maroku vlakem
Jak na taxíky v Maroku
Jak nakupovat v Maroku
Jazyky v Maroku
Nejlepší aplikace pro cestování po Maroku

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš komentář :-)