pondělí 17. dubna 2017

Kde najít předpověď přílivu a odlivu

Při cestování k moři se nám suchozemcům dost často hodí vědět, kdy bude příliv a odliv. Na některých místech bývá na pláži rozdíl mezi přílivem a odlivem i několik desítek metrů. Navíc příliv a odliv může nastávat s různou intenzitou v závislosti na pozici měsíce a časy přílivu a odlivu se v průběhu roku mění.

Ilustrační foto (zdroj: pexels.com)


MagicSeaWind.com je sice stránka v prvé řadě zaměřená na surfaře, ale umí naservírovat i časy přílivů a odlivů. Místo se vybírá přes horní menu na šedém podkladě. Po výběru konkrétního místa z menu na černém pozadí zvolte "Tide". Nevýhodou je komplikovaná navigace a menší počet lokací, zejména těch nesurfařských.

MagucSeaWind

Další stránkou, která umí určit časy přílivu a odlivu, je Tides4Fishing.com. Její největší slabinou je malý počet podporovaných lokalit. Z Evropy neumí předvídat časy přílivu a odlivu ani pro Řecko ani pro Chorvatsko.

Tides4Fishing

Alternativně můžete sáhnout po aplikaci Tidal Chronoscope pro smartphony.
Android: play.google.com
iOS: itunes.apple.com

Líbí se ti tento článek? Přečti si i jiné články a cestopisy na tomto blogu, sdílej ho, staň se fanouškem facebookové stránky, sleduj Instagram nebo vypni adblock a klikni podle své chuti.