úterý 15. srpna 2017

Roaming v Rusku

Jakmile vám po přistání v Rusku přijde první uvítací SMSka s cenami roamingu od českého operátora, zjistíte, že jste se ocitli v úplně jiném světě. Pryč z bezpečných vod EU, s 1 MB stojícím přes 300 Kč. Jak z toho ven? Stačí si koupit místní SIM kartu!


SIM kartu můžete zakoupit na letišti hned po přistání. To mimochodem vřele doporučuji. Přistál jsem na letišti Moskva Šeremetěvo. Stánek Megafonu byl volný, vše vyřízeno během 10 minut (z toho 8 minut trval restart Androidu) a obsluha mluvila anglicky. To je v Rusku spíš výjimka.

Reklama na ruskou 4G síť

Podle informací z Wikie se v Rusku liší ceny podle oblastí a v rámci Ruska existuje i domácí roaming. Je proto potřeba si dát pozor, jestli SIM karta s daným tarifem, kterou kupujete, platí v celém Rusku nebo jen jeho části. Navíc informace tam nejsou zrovna aktuální. Naštěstí v tom pozitivním slova smyslu. Místo 2 GB jsem jich za stejnou cenu dostal o 10 víc.

Má SIM karta tak barevná nebyla.

Za 350 rublů jsem dostal balíček s 12 GB dat a 500 minutami volání po celém Rusku platný po 14 dní. Podle aktuálního kurzu (11.8.2017) to představuje necelých 130 Kč. Navíc data se vám nestrhávají z vašeho domácího FUPu.

Vodafone: 2. roamingová zóna

Mírný posun k lepšímu je vidět v případě Vodafone, který v rámci druhé roamingové zóny už účtuje za 1 MB pouhých 7,70 Kč. Ceny ostatních služeb už ale zůstaly beze změny. Rusko, bohužel, nespadá do druhé, ale rovnou do třetí zóny se sympatickou cenou 302,5 Kč / 1 MB.

Uvítací SMSka o ruském roamingu v ČR

Kdyby vás zajímalo, kolik se v Čechách platí na ruské SIM kartě za 1GB dat, tak to je závratných 600 rublů (cca 300 Kč). Tarif platí 1 den. Pokud zvládnete vyčerpat data, zpomalí Vám je tu na 64 kbps.

4 komentáře:

 1. Dobry den, poradte prosim, co to je za tarif. Divala jsem se na stranky Megafonu a nic takoveho jsem nenasla. Predem dekuji. Svetlana

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den,

  díky za stránky se spoustou informací. Ten tarif se teď jmenuje Hello a simka stojí 700rublů.

  http://sakha.megafon.ru/tariffs/dlya_interneta/hello.html

  Jak správně píšete, ty informace ohledně datového balíčku se liší a to dost výrazně. V prvním odkazu píšou 30gb a v tomto druhém jen 6gb. Nejprve jsem si myslel, že si koupím simku, která už obsahuje zmíněný balíček za 700 rublů, ale v tomto druhém odkazu to vypadá, že simka stojí 700 a balíček Hello 700 rublů. Vy jste měl ten tarif i se sim kartou za 350 rublů?

  http://sakha.megafon.ru/tariffs/dlya_interneta/hello.html
  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, pokud si správně pamatuji, tak se vším všudy těch 350 rublů.

   Vymazat

Děkuji za Váš komentář :-)