úterý 15. srpna 2017

Roaming v Rusku

Jakmile vám po přistání v Rusku přijde první uvítací SMSka s cenami roamingu od českého operátora, zjistíte, že jste se ocitli v úplně jiném světě. Pryč z bezpečných vod EU, s 1 MB stojícím přes 300 Kč. Jak z toho ven? Stačí si koupit místní SIM kartu!


SIM kartu můžete zakoupit na letišti hned po přistání. To mimochodem vřele doporučuji. Přistál jsem na letišti Moskva Šeremetěvo. Stánek Megafonu byl volný, vše vyřízeno během 10 minut (z toho 8 minut trval restart Androidu) a obsluha mluvila anglicky. To je v Rusku spíš výjimka.

Reklama na ruskou 4G síť

Podle informací z Wikie se v Rusku liší ceny podle oblastí a v rámci Ruska existuje i domácí roaming. Je proto potřeba si dát pozor, jestli SIM karta s daným tarifem, kterou kupujete, platí v celém Rusku nebo jen jeho části. Navíc informace tam nejsou zrovna aktuální. Naštěstí v tom pozitivním slova smyslu. Místo 2 GB jsem jich za stejnou cenu dostal o 10 víc.

Má SIM karta tak barevná nebyla.

Za 350 rublů jsem dostal balíček s 12 GB dat a 500 minutami volání po celém Rusku platný po 14 dní. Podle aktuálního kurzu (11.8.2017) to představuje necelých 130 Kč. Navíc data se vám nestrhávají z vašeho domácího FUPu.

Vodafone: 2. roamingová zóna

Mírný posun k lepšímu je vidět v případě Vodafone, který v rámci druhé roamingové zóny už účtuje za 1 MB pouhých 7,70 Kč. Ceny ostatních služeb už ale zůstaly beze změny. Rusko, bohužel, nespadá do druhé, ale rovnou do třetí zóny se sympatickou cenou 302,5 Kč / 1 MB.

Uvítací SMSka o ruském roamingu v ČR

Kdyby vás zajímalo, kolik se v Čechách platí na ruské SIM kartě za 1GB dat, tak to je závratných 600 rublů (cca 300 Kč). Tarif platí 1 den. Pokud zvládnete vyčerpat data, zpomalí Vám je tu na 64 kbps.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš komentář :-)