pondělí 13. února 2017

Tak šel čas: Rok 2016 videem

Japonsko (duben/květen 2016)

První velká snová cesta. 10.000 km daleko od Prahy. Přečtěte si celý cestopis z Japonska.

Red Bull Air Race v Budapešti (červen 2016)

Budapešť začal takto uplakaným počasím, které trvalo napříč celým závodním víkendem.

A až večer pár hodin před odjezdem se trochu umoudřilo.

Krakov (červenec 2016)


V Krakově jsem zcela nečekaně navštívil největší muzeum Lega v Polsku.
 

Londýn a Stonehenge (srpen 2016)

Anglii na konci sprna jsem si opravdu užil. Byla to její první návštěva a splněný dávný rest - ač se roky učím anglicky, nikdy jsem v Anglii nebyl.


Chcete si udělat zdarma okružní jízdu Londýnem? Nasedněte do místní autobusové linky do doubledeckeru na Trafalgar Square jeďte třeba k Oxford Circus.

Takhle si jdete Londýnskou čínskou čtvrtí a najednou se spustí Hare Krishna.

Na druhý den připadla návštěva mýtického Stonehenge. Stonehenge je opravdu místo se zvláštní energií. A aby mi to dokázalo, tak akorát jak jsem vyndal audio průvodce, spustilo obrovský liják.

V rámci hesla, že pachatel se vrací vždy na místo činu, jsem se i druhý den vrátil k Tower Bridge, a tentokrát jsem se na něj i vysoukal (ale raději jsem si počkal na výtah, když už ho tam mají).Wroclaw (září 2016)


Ve Wroclawi jsem zamířil mimo jiné do Kolejkowa - největší modelové železnici v Polsku se vstupným pouze 19 zlotých (vůči Království železnic v Praze je to opravdová lidovka).


Bavorské zámky (září 2016)


V září jsem si také splnil svůj sen. Spolu se zájezdem od Slevomatu jsem se vypravil obdivovat známé bavorské zámky s Neuschwansteinem na přední příčce (česky: devět labutích kamenů), následovaný Linderhofen a zámkem Hohenschwangau.

Thajsko (říjen/listopad 2016)

Videa z Thajska najdete na zvláštním odkazu.

Dublin (listopad 2016


V listopadu jsem využil akce Ryanairu a vydal jsem se do Dublinu, protože jsem našel překvapivě dobře naceněné letenky umožňující víkendový pobyt.


Drážďany (prosinec 2016)


V době adventu jsem se vydal na klišoidní výlet do Drážďan. Náhodou jsem to štěstí narazit na tradiční průvod s vánoční štolou. Navíc těžko uhodnete, kde jsem viděl v roce 2016 nejvíc lidí pohromadě - v Drážďanech v okolí Primarku. To přebylo i Bangkok s Tokiem.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš komentář :-)